SLAN tour - Poznávací zájezdy - Sport - Anglie - Chorvatsko - Francie - Irsko - Island - Itálie - Maďarsko - Německo - Portugalsko - Rakousko - Rusko - Řecko - Slovensko - Skotsko - Španělsko - Termální lázně
Slovensko: Ubytování na Slovensku, Vysoké Tatry, Nízké Tatry, Malá Fatra, Lázně a termály, dovolená na Slovensku
 • VYHLEDÁVÁNÍ
 • Název zájezdu / ubytování:
  Země / destinace:
  Cena do:
  Odjezd od:
 • PARAMETRY ZÁJEZDU
 • Typ: Poznávací zájezdy
 • Země: Slovensko
 • Doprava: autokar
 • Ubytování: hotel 3*
 • Stravování: snídaně
 • Slovensko - informace
 • Oficiální název: Slovenská republika
 • Rozloha: 49 035 km2
 • Počet obyvatel: 5 433 000
 • Hlavní město: Bratislava (452 053 obyv.)
 • Další města: Košice, Nitra, Prešov, Banská Bystrica, Žilina, Trnava, Martin
 • Měna: SKK - slovenská koruna = 100 haléřů
 • Úřední jazyk: slovenština (84%), maďarština (11%), čeština
 • Náboženství: katolíci (60%), protestanti (8%), řeckokatolická církev (3%)
 • Etnické složení: Slováci (86%), Maďaři (10%), Romové (1%), Češi (1%)
 • Internetová doména: .sk

Slovenská gotika: Po stopách Pavla z Levoče - Ubytování na Slovensku

3 %SLEVA: sleva pro stálé klienty poznávacích zájezdů 2013 - 2018, rezervace min. 60 dní před odjezdem

Zájezd je pokračováním předchozího zájezdu po stopách Pavla z Levoče, který jsme pořádali v roce 2016 - s výjimkou Levoče a Bardějova je program zcela pozměněn a doplněn o nová města a památkové objekty. Slovensko je pokladnicí gotického a raně renesančního umění. Ve stopách řezbáře Mistra Pavla z Levoče a malíře Mistra z Okoličného se vydáme Slovenskem a navštívíme jeho nejcennější památky zapsané na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

Cesta autobusem bez nočních přejezdů!

Program zájezdu

1. den: Odjezd z Prahy v 6.00 hodin z parkoviště autobusů na střeše stanice metra Hlavní nádraží, technické zastávky během jízdy, zastávka v Okoličném a Smrečanech. OKOLIČNÉ nabízí pozdně gotický trojlodní kostel z konce 15. století a s ním spojený františkánský klášter. Jde o výjimečnou památku, stavebníkem tam byl král Matěj Korvín a jeden z jeho dvořanů Matúš Czeczei - pro kostel vznikl i unikátní oltář Mistra z Okoličného, jednoho z předních malířů severské renesance. Zdejší zámeček přepadl Juro Jánošík - šlo o jeho nejodvážnější zbojnickou akci. SMREČANY - nádherný pozdně gotický kostel s nástěnnými malbami a malovaným gotickými oltáři, z nichž jeden byl vytvořen v dílně Mistra z Okoličného. Ubytování a noc v hotelu v centru Levoče.

2. den: Dopoledne LEVOČA, sídlo dílny geniálního umělce pozdní gotiky Pavla z Levoče: prohlídka středověkých a renesančních památek města - opevnění, radnice, měšťanské domy, dům Pavla z Levoče, kostel sv. Jakuba - klíčová díla Pavla z Levoče (hlavní oltář z let 1508 až 1517, jedno z nejvýznamnějších děl pozdní gotiky ve střední Evropě, další významná umělecká díla Mistra Pavla: oltář sv. Janů, oltář sv. Anny, skupina soch ze scény Narození Krista, sousoší sv. Jiří). Levoča je zapsaná na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Odpoledne SPIŠSKÝ ŠTVRTOK - kostel sv. Ladislava a pozdně gotická kaple (ovlivněná pařížskou královskou kaplí Sainte-Chapelle) s nádherným obrazem Smrti Panny Marie, dílem norimberského malíře z doby kolem roku 1450. Návrat do hotelu.

3. den: Dopoledne LETANOVCE - komplex archeologických vykopávek zničeného kartuziánského kláštera, jakési středověké mnišské Pompeje. HRABUŠICE -  kostel sv. Vavřince s románským portálem a oltářem z dílny řezbáře Pavla z Levoče s plastikami Madony, sv. Vavřince, patrona kostela, a sv. Štěpána. Zastávka v BETLANOVCÍCH u renesančního zámku, který je první takovou památkou na Slovensku. DOBŠÍNSKÁ LADOVÁ JESKYŇA v samém srdci Slovenského ráje je nejslavnější jeskyní tohoto druhu v Evropě - od roku 2000 je zapsaná na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. STRATENÁ - kostel se sochou Máří Magdaleny řezbáře Mistra Pavla z Levoče. Návrat do hotelu.

4. den: Dopoledne návštěva historického a lázeňského města BARDĚJOV, které je pro své zachovalé středověké centrum od roku 2000 zapsané mezi lokality Světového dědictví UNESCO; bazilika sv. Jiljí se zachovalými 11 gotickými oltáři patří k evropským unikátům, pozdně gotická a raně renesanční radnice, kde sídlí Šarišské muzeum s dílem Pavla z Levoče a expozicí o královském městě Bardejově. TROČANY - unikátní dřevěný řeckokatolický chrám svatého Lukáše z roku 1739 s ikonostasem, národní kulturní památka Slovenské republiky. HERVARTOV - Kostel svatého Františka z Assisi je nejstarší a nejzachovalejší dřevěný kostelík na Slovensku, který byl v roce 2008 zapsán do seznamu Světového dědictví UNESCO. PREŠOV - centrum města s gotickým halovým kostelem sv. Mikuláše (řada gotických plastik), raně barokní evangelický kostel Nejsvětější Trojice a renesanční domy s atikovými nástavbami. Zastávka v salaši s možností nákupu ovčích sýrů. Návrat do hotelu na nocleh.

5. den: ORAVSKÝ HRAD patří mezi nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Hrad vznikl na strategicky důležitém místě jantarové cesty a od roku 1370 byl župním hradem. Stavby horního, středního a dolního hradu, zabírající tři výškové terasy hradní skály, se budovaly postupně od poloviny 13. až do začátku 17. století. Odpoledne cesta do Prahy, příjezd do Prahy ve večerních hodinách.

Termín: 04.07.2018 - 08.07.2018
Popis ceny Kapacita Cena
cena zájezdu Vyprodáno! 7490 Kč
jednolůžkový pokoj Vyprodáno! 1400 Kč
komplexní pojištění Kooperativa Vyprodáno! 200 Kč
Bílá - Bumbálka Vyprodáno! 0 Kč
Jihlava Vyprodáno! 0 Kč
Olomouc Vyprodáno! 0 Kč
Praha Vyprodáno! 0 Kč
Slaný Vyprodáno! 0 Kč

Základní cena zahrnuje

 • dopravu autokarem
 • 4x nocleh v hotelu
 • 4x snídani
 • místní poplatek
 • osobní audio systém
 • služby průvodce CK

Základní cena nezahrnuje

 • pojištění
 • vstupné do objektů

Poznámky k zájezdu

Zájezd pořádá cestovní kancelář SLAN tour,s.r.o. ve spolupráci s uměleckohistorickou agenturou ARS AURO PRIOR PhDr. Petera Kováče a s Klubem přátel Stavitelů katedrál. Zájezd volně navazuje na předchozí zájezd na Slovensko v roce 2016, z větší části jsou však zařazeny nové umělecko-historické památky.

Průvodcem bude historik umění a umělecký kritik PhDr. Peter Kováč, odborník na umění středověku a renesance a hlavní editor internetových stránek o dějinách umění a historii www.stavitele-katedral.cz.


 
Zájezd:Slovenská gotika: Po stopách Pavla z Levoče (04.07.2018 - 08.07.2018)
Jméno: *
Příjmení: *
E-mail: *
Telefon:
Počet osob: *
Poznámky:
Název služby Volná místa Cena Objednávka
cena zájezdu Vyprodáno! 7490 Kč **
jednolůžkový pokoj Vyprodáno! 1400 Kč **
komplexní pojištění Kooperativa Vyprodáno! 200 Kč **
Bílá - Bumbálka Vyprodáno! 0 Kč **
Jihlava Vyprodáno! 0 Kč **
Olomouc Vyprodáno! 0 Kč **
Praha Vyprodáno! 0 Kč **
Slaný Vyprodáno! 0 Kč **
 

* - položky označené hvězdičkou je třeba vyplnit

** - je třeba vyplnit alespoň jednu službu, o kterou máte zájem

Co se stane po odeslání?

Po odeslání formuláře prověří pracovníci CK dostupnost zájezdu a budou Vás dále informovat o možnosti objednat zájezd.
Odesláním poptávky pro Vás nevzniká žádná povinnost zájezd později závazně objednat.
Mám zájem o zasílání aktuálních nabídek CK:

Zájezdy pořádá

SLAN tour s.r.o.
Wilsonova 597, Slaný
tel.:
312523836, 312520084
fax:
312523210, 312523836
mobil:
604255018
e-mail:
skype:
www:
POBOČKY
Slaný, Wilsonova 597, tel.:312524174, pobslany@slantour.cz
Praha 7, Holešovice, Veletržní 48, tel.:224217521, slankotva@volny.cz
Roudnice n. L., Masarykova 989, tel.:416838914, slanrce@seznam.cz