Tatratur

Léto na Valašsku

Léto na Valašsku

V rámci tohoto týdenního zájezdu můžete navštívit historické památky, odpočívat u vody, obdivovat přírodu při procházkách a také během celodenního výletu zajet k sousedům na Slovensko.

Program zájezdu

1.den: V ranních hodinách odjezd autokaru z Čech do Beskyd. Po cestě zastávka v Litomyšli, prohlídka historického centra města. Odpoledne zastávka v Olomouci, prohlídka historického centra. Prohlédnout si můžete např. Sloup nejsvětější trojice, který je na seznamu památek UNESCO. Tento barokní skvost zdobí 18 soch svatých, 12 světlonošů a 12 reliéfů s bustami apoštolů a pozlacená dělová koule. Za shlédnutí stojí i další historické památky jako je Mariánský sloup, Gotický Kostel sv. Mořice, historická budova radnice s vestavěným orlojem a unikátní věží a řada dalších.
Večer ubytování v hotelu v Rožnově pod Radhoštěm.

2.den: Nádherné výhledy na malebné beskydské vrcholy vám nabídne turistická vycházka přes Pustevny, Radhošť a Černou horu. Budete moci obdivovat historické stavby lidového architekta Dušana Jurkoviče i mohutnou sochu Radegasta. Dle vlastní fyzické kondice se budete moci rozhodnout, zda sestoupíte z vrcholu Radhoště do Rožnova pěšky (cca 10 km), nebo se vrátíte zpět autokarem. Odpoledne návštěva rozsáhlého komplexu rožnovského skanzenu – Valašského městečka, Valašské dědiny i Starého hamru a pily.


3.den: Dopoledne se vydáte do Štramberku – městečka s krásně dochovaným historickým centrem (roubené domy z 18. století), hradem ze 14. století s proslulou štramberskou Trůbou a též jeskyní Šipka, která zdejšího rodáka Zdeňka Buriána inspirovala k jeho prehistorickým malbám. Ochutnat budete moci i populární štramberské uši. Dále přejedete do Kopřivnice, kde budete mít možnost shlédnout muzeum automobilky Tatra s řadou unikátních exponátů. Odpoledne se pak vydáte do Hukvald, kde můžete navštívit rodný dům světoznámého umělce Leoše Janáčka i místa, kde často pobýval. Mezi ně patří největší hradní zřícenina na Moravě, hrad Hukvaldy. Cestou k hradu se zastavíte u památníku Lišky Bystroušky i v oboře plné daňků a muflonů.

4.den: Celodenní výlet na Slovensko do oblasti Malé Fatry a Oravy. Dopoledne turistická vycházka přes Jánošíkové diery do Vrátné doliny. Odpoledne návštěva hradu Oravský Podzámok, který patří mezi nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Hrad vznikl na strategicky důležitém místě jantarové cesty a od roku 1370 byl župním hradem. Stavby horního, středního a dolního hradu, zabírající tři výškové terasy hradní skály, se budovaly postupně od poloviny 13. až do začátku 17. století. Večer návrat zpět do hotelu.

5.den: Dopoledne návštěva pivovaru Radegast v Nošovicích. Odpoledne strávíte v unikátním industriálním areálu Dolních Vítkovic neboli Ostravských Hradčan. Během “adrenalinového” okruhu se dostanete do nitra Vysoké pece i na její nástavbu, jejímž autorem je Josef Pleskot, a která představuje nejvyšší geografický bod Ostravy ve výšce 80 m. Při prohlídce absolvujete trasu, jak krok po kroku v tajemných útrobách vítkovických železáren vznikalo surové železo. Z vrcholu věže Bolt Tower, která dosahuje do výšky téměř 70 metrů, se vám naskytne jedinečná vyhlídka na Ostravu a Beskydy.

6.den: Dopoledne odjezd z hotelu. Po cestě zastávka na hradě Helfštýn nedaleko Olomouce, který svojí rozlohou patří k nejrozsáhlejším hradním komplexům v Evropě. V podvečer příjezd do Prahy.

Orientační ceny vstupného (vstupné do objektů není zahrnuto v ceně zájezdu):
– zámek Litomyšl 160 Kč, děti a senioři 110 Kč
– pivovar v Nošovicích 160 Kč, děti a senioři 110 Kč
– muzeum automobilky Tatra 150 Kč, děti a senioři 95 Kč
– hrad Štramberk 40 Kč, děti 20 Kč
– Oravský hrad 9 EUR
– Skanzen Rožnov 100 Kč, děti a senioři 60 Kč
– areál Dolní Vítkovice: expozice Svět techniky 260 Kč, děti a senioři 200 Kč, Vysokopecní okruh Bolt Tower
230 Kč, děti a senioři 170 Kč
– hrad Helfštýn 150 Kč, děti a senioři 80 Kč

Ubytování

Hotel Bečva 3*: 2- a 3- lůžkové pokoje se sprchou, wc, k zapůjčení televize, rádio a lednička. Wi-fi připojení bez poplatku. Možnost ubytování v 1- lůžkových pokojích za příplatek.

Poznámka

Další informace o České republice naleznete na webových stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.cz.
Pro více informací o poznávacích zájezdech na Slovensko navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.

Termíny a ceny

25.7.2023 – 30.7.2023CENA OD 6990 KčVybrat termín
Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 6990 Kč
Praha Volno 0 Kč
Poděbrady Volno 0 Kč
Hradec Králové Volno 0 Kč
Vysoké Mýto Volno 0 Kč
Litomyšl Volno 0 Kč
Svitavy Volno 0 Kč
Moravská Třebová Volno 0 Kč
Slaný Volno 0 Kč
Louny Volno 200 Kč
Rakovník Volno 300 Kč
Nové Strašecí Volno 150 Kč
Kralupy nad Vltavou Volno 200 Kč
Roudnice nad Labem Volno 200 Kč
Mělník Volno 300 Kč
Kladno Volno 0 Kč
Příplatky Kapacita Cena
Komplexní pojištění Volno 420 Kč
1- lůžkový pokoj Volno 1100 Kč

Cena zahrnuje

  • doprava autokarem
  • 5x nocleh v hotelu
  • 5x snídaně
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění
  • vstupné do objektů
  • místní poplatek (platí se na recepci hotelu 50 Kč / osoba /noc)