Tatratur

Léto v Beskydech, vlakem i autokarem

Léto v Beskydech, vlakem i autokarem

Náš týdenní program v regionu Moravsko-slezských Beskyd vám nabízí aktivní formu letního odpočinku – turistiku, výlety za kulturními a historickými památkami tohoto regionu i přilehlých sousedních zemí Polska a Slovenska a samozřejmě i odpočinek u vody. Zájezd je vhodný pro turisty všech věkových kategorií, od dětí až po seniory.
Zájezd využívá kombinovanou dopravu vlakem i autokarem.

Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odjezd vlakem z Čech do Beskyd (Praha – Hlavní nádraží odjezd v 09:02). Odpoledne příjezd do Rožnova p. Radhoštěm a ubytování v hotelu.
2. den: Nádherné výhledy na malebné beskydské vrcholy vám nabídne turistická vycházka přes Pustevny, Radhošť a Černou horu. Budete moci obdivovat historické stavby lidového architekta Dušana Jurkoviče i mohutnou sochu Radegasta. Dle vlastní fyzické kondice se budete moci rozhodnout, zda sestoupíte z vrcholu Radhoště do Rožnova pěšky (cca 10 km), nebo se vrátíte zpět autokarem.
3. den: Celodenní autokarový výlet do Polska. Kolem poledne příjezd do Krakowa, sídelního města polských králů s dominantou hradu Wawel. Pozdě večer návrat zpět do hotelu.
4. den: Volno, možnost koupání nebo turistické vycházky v Beskydech. Fakultativní výlet Olomouc (vlakem). Historická Olomouc má rozhodně co nabídnout. Prohlédnout si zde můžete např. Sloup nejsvětější trojice, který je na seznamu památek UNESCO. Tento barokní skvost zdobí 18 soch svatých, 12 světlonošů a 12 reliéfů s bustami apoštolů a pozlacená dělová koule. Za shlédnutí stojí i další historické památky a skvosty jako je Mariánský sloup, Historická radnice s vestavěným orlojem a unikátní věží, Gotický Kostel sv. Mořice, Olomoucký hrad, nebo Katedrálu sv. Václava. V Olomouci ale také najdete 6 barokních kašen věnovaných postavám z antické mytologie: Caesar, Merkur, Herkules, Neptun, Jupiter a Tritóni.
5. den: Celodenní autokarový výlet na Slovensko do oblasti Malé Fatry a Oravy. Dopoledne turistická vycházka přes Jánošíkové diery do Vrátné doliny. Odpoledne návštěva hradu Oravský Podzámok, který patří mezi nejvýznamnější a nejnavštěvovanější památky hradního stavitelství na území Slovenska. Hrad vznikl na strategicky důležitém místě jantarové cesty a od roku 1370 byl župním hradem. Stavby horního, středního a dolního hradu, zabírající tři výškové terasy hradní skály, se budovaly postupně od poloviny 13. až do začátku 17. století. Večer návrat zpět do hotelu.
6. den: Dopoledne návštěva rozsáhlého komplexu rožnovského skanzenu – Valašského městečka, valašské dědiny i starého hamru a pily. Odpoledne fakultativní výlet Kroměříž (vlakem) nebo volno, možnost koupání.
7. den: Dopoledne odjezd vlakem z Rožnova zpět do Čech. Příjezd do Prahy v odpoledních hodinách.

Orientační ceny vstupného (vstupné do objektů není zahrnuto v ceně zájezdu):

– Skanzen Rožnov od 80 Kč, senioři 60 Kč, děti 40 Kč (dle okruhu)

– Zámek Kroměříž od 170 Kč, obrazárna 90 Kč, věž 70 Kč

– Oravský hrad 7 EUR, senioři a děti 3,5 EUR

Odjezdová místa (vlakovou dopravu) je možné zajistit i z jiných míst v ČR. Případný příplatek k základní ceně, která předpokládá odjezd z Prahy vám sdělíme na vyžádání.

Stravování

Snídaně v hotelu.

Ubytování

Hotel Bečva 3*: 2- a 3- lůžkové pokoje se sprchou, wc, k zapůjčení televize, rádio a lednička. Wi-fi připojení bez poplatku. Možnost ubytování v 1- lůžkových pokojích za příplatek.

Poznámka

Další informace o České republice naleznete na webových stránkách poznavaci-zajezdy.slantour.cz.

Pro více informací o poznávacích zájezdech do Polska navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.
Pro více informací o poznávacích zájezdech na Slovensko navštivte naše webové stránky poznavaci-zajezdy.slantour.cz.

Termíny a ceny

7.8.2023 – 13.8.2023CENA OD 7490 KčVybrat termín
Služby Kapacita Cena
cena zájezdu Volno 7490 Kč
Slaný Volno 100 Kč
Kladno Volno 100 Kč
Praha Volno 0 Kč
Brno Volno -200 Kč
Louny Volno 200 Kč
Rakovník Volno 200 Kč
Kralupy nad Vltavou Volno 100 Kč
Roudnice nad Labem Volno 200 Kč
Kolín Volno 0 Kč
Pardubice Volno 0 Kč
Olomouc Volno -400 Kč
Příplatky Kapacita Cena
komplexní pojištění Volno 420 Kč
1- lůžkový pokoj Volno 1350 Kč
Fakultativní výlet vlakem Olomouc Volno 300 Kč
Fakultativní výlet vlakem Kroměříž Volno 250 Kč

Cena zahrnuje

  • doprava vlakem i autokarem, dle programu
  • 6x nocleh v hotelu
  • 6x snídaně
  • služby průvodce (na místě a na autokarových výletech na Pustevny, Slovensko a do Polska)

Cena nezahrnuje

  • vstupy do objektů
  • komplexní pojištění
  • místní poplatek (platí se na recepci hotelu 50 Kč / osoba /noc)
  • Fakultativní výlety vlakem (Olomouc, Kroměříž) jsou bez asistence průvodce.