Tatratur

Předvánoční Bratislava a Vídeň vlakem

Předvánoční Bratislava a Vídeň vlakem

Bratislava je známá tím, že má ve srovnání s jinými hlavními městy malé centrum a tak vám postačí 1-2 dny, abyste viděli “všechno.”. Vídeň je sice o hodně větší, ale na prohlídku těch nejzajímavějších památek v historickém centru města vám 1 den také postačí.

Program zájezdu

1.den: V ranních hodinách odjezd z Prahy do Bratislavy (07:45 – 11:54). Možnost nástupu po trase v ČR (Kolín, Pardubice, Brno). Příjezd do Bratislavy kolem poledne. Ubytování v hotelu a odpoledne prohlídka Bratislavy. Prohlédnout si můžete slavnou Michalskou věž, Starou radnici, Grasalkovičův palác, Modrý kostelík Sv. Alžběty či Slovenské národní divadlo. A samozřejmě bratislavské vánoční trhy na Františkánském náměstí. Budete moci ochutnat řadu slovenských specialit – pagáče, lokše, medovinu, štrůdl, jablka v karamelu apod.


2.den: V ranních hodinách vyrazíte vlakem z Bratislavy do Vídně. Cesta vlakem trvá něco málo přes hodinu. Dopoledne příjezd do Vídně. Následovat bude prohlídka historického centra města. Postupně navštívíte Dom Svatého Štěpána, Hofburg, Belveder aj. A samozřejmě navštívíte i vídeňské vánoční trhy. Večer návratem vlakem zpět do Bratislavy.


3.den: Dopoledne se vydáte na prohlídku dominanty města – Bratislavského hradu, pyšnící se bohatou historii. Založen byl již v 10. století. Navštívíte i gotický dóm sv. Martina, jeden z největších kostelů na Slovensku ve kterém bylo korunováno 11 uherských králů. Vydat se můžete i do jeho podzemních katakomb!

Odpoledne se pak vydáte vlakem zpět do ČR (16:06 – 20:11). Návrat do Prahy ve večerních hodinách.

Termíny a ceny

8.12.2023 – 10.12.2023CENA OD 6990 KčVybrat termín
Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 6990 Kč
Senior od 65 let Volno -250 Kč
Dítě do 14 let Volno -350 Kč
Praha Volno 0 Kč
Kolín Volno 0 Kč
Pardubice Volno 0 Kč
Brno Volno -200 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1- lůžkový pokoj Volno 2100 Kč
Komplexní pojištění Volno 180 Kč

Cena zahrnuje

  • doprava vlakem
  • 2x nocleh v hotelu (2-lůžkové pokoje)
  • 2x snídaně
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • místní transfery
  • vstupy do objektů
  • pojištění
  • místní poplatek 7 Eur/osoba za pobyt (hradí se na místě v hotelu)