Tatratur

Za krásami slovenských hor

Za krásami slovenských hor

Slovensko je krásná a zajímavá země. Pro turistu, zajímajícího se o přírodní krásy, má jedno z nejzachovalejších a druhově nejbohatších přírodních prostředí v Evropě. Nechte se unášet vzpomínkami a vydejte se na třídenní putování po nejznámějších turistických střediscích Malé Fatry, Nízkých a Vysokých Tater.

Program zájezdu

1. den: Malá Fatra

Odjezd z ČR v časných ranních hodinách. Nástup možný po trase Praha (odjezd v 06:00) – Brno – Olomouc.
Kolem poledne příjezd do oblasti Malá Fatry. O Malé Fatře se říká, že je to malý turistický ráj s nejkrásnějším slovenským vrcholkem – Velkým Rozsutcem (1610 m). Nejprve zamíříme do turistického centra Malé Fatry – obce Terchová, která se proslavila především jako rodiště slovenského národního hrdiny Jánošíka. Z Terchovej se pak můžete vydat na jednu z nejkrásnějších turistických tras v této oblasti, která vás zavede skrz. tzv. Jánošíkové diery do Vrátné doliny. Po trase na vás čeká kaskáda jezírek a vodopádů, ale také železných lávek a žebříků. Trasa končí v obci Štefanová ve Vrátnej dolině. Pokud by pro někoho byla tato turistická vycházka příliš fyzicky náročná (trasa trvá cca 2 hodiny), může autokarem přejet přímo do Vrátné doliny. Zde pak můžete vyjet kabinovou lanovkou pod jeden z nejvyšších vrcholků v Malé Fatře – Chleb (1646 m) i dominantu pohoří – Velký Kriváň (1709 m). Horní stanice lanovky se nachází mezi oběma vrcholky v Snilovském sedle ve výšce 1490 m.
V podvečer pak z Vrátné doliny přejedete do Žiliny, kde se krátce zastavíte u Budatínského vodního hradu. Večer ubytování v hotelu.

2. den: Vysoké Tatry

Po snídani se vydáte do oblasti Vysokých Tater. První zastávka vás zavede na Štrbské pleso. Od Štrbského plese se vydáte nenáročnou vycházkou (cca 20 minut) k Mlynické dolině a do Areálu snou. Tento lyžařský areál byl vybudován při příležitosti Mistrovství světa v lyžování v roce 1970. Pokračovat pak můžete vycházkou kolem Štrbského plesa. Nebo se můžete nechat vyvézt 4-sedačkovou lanovkou až na Solisko do výšky 1814 m. Právě na Solisku byl v roce 1943 vybudován první lyžařský vlek ve Vysokých Tatrách. Vydat se rovněž můžete i na vyhlídkovou věž Monte Mory, která nabízí krásné vyhlídky nejen na Vysoké Tatry, ale také na vzdálené Nízké tatry.
Odpoledne přejezd do dalšího tatranského střediska – Smokovce. Zde se můžete vydat pozemní lanovkou na Hrebienok (1272 m.). Z Hrebionku se můžete vydat na nenáročnou turistickou vycházku k Bílkově chatě a k vodopádům Studeného potoka (cca 4 km / 1 hod.).
Večer ubytování v hotelu v oblasti Tater.

3.den: Nízké Tatry
Po snídani přejedete do oblasti Nízkých Tater, kde zamíříte do nejznámější Demänovské doliny a Jasné pod Chopkom. Demänovská dolina má délku 15 km a je nejznámějším turistickým centrem severní části Nízkých Tater. V dolní části doliny se zastavíte na prohlídku dvou proslulých jeskyní v této oblasti – Demänovské ledové jeskyně a Jeskyně svobody. Poté vyjedete až do horní části doliny – Jasné pod Chopkom. Zde se budete moci zvolit některou z turistických vycházek po okolí. Nebo se vydat lanovkou na Chopok do výšky 2004 m.
Později odpoledne odjezd z Nízkých Tater zpět do ČR. Příjezd do Prahy kolem 22. hodiny večerní.

Stravování

Snídaně v hotelu.

Ubytování

hotely 2*/3*, 2- lůžkové pokoje se soc. zařízením

Termíny a ceny

30.5.2024 – 1.6.2024CENA OD 5790 KčVybrat termín
Služby Kapacita Cena
Cena za osobu Volno 5790 Kč
Slaný Volno 0 Kč
Kladno Volno 0 Kč
Praha Volno 0 Kč
Jihlava Volno 0 Kč
Brno Volno 0 Kč
Olomouc Volno 0 Kč
Humpolec Volno 0 Kč
Velké Meziříčí Volno 0 Kč
Prostějov Volno 0 Kč
Hranice n.M. Volno 0 Kč
Příplatky Kapacita Cena
1- lůžkový pokoj Volno 1990 Kč
Komplexní pojištění Volno 180 Kč

Cena zahrnuje

  • autokarová doprava
  • 2x ubytování v hotelu
  • 2x snídaně
  • služby průvodce

Cena nezahrnuje

  • vstupy do objektů nebo na lanovky
  • pojištění
  • místní poplatek 7 Eur